Искусство. NFT tokens

Вы хотите отреагировать на этот пост ? Создайте аккаунт всего в несколько кликов или войдите на форум.
Искусство. NFT tokens

Творчество свободных людей!

Вход

Забыли пароль?

Последние темы

» Яков Есепкин Готическая поэзия
Кросворди епохи Брежнєва EmptyЧт Май 16, 2024 8:51 am автор Leda

» Виктор Шамонин-Версенев Стихи и сказки для всех
Кросворди епохи Брежнєва EmptyВс Апр 28, 2024 7:26 pm автор ViktorWer

» NFT Полет дракона (Видео)
Кросворди епохи Брежнєва EmptyСб Мар 19, 2022 10:12 pm автор Аника

» NFT Битва белого и черного ниндзя
Кросворди епохи Брежнєва EmptyСб Мар 19, 2022 2:48 pm автор Аника

» Обряд сожжения рисунка для получения NFT
Кросворди епохи Брежнєва EmptyЧт Мар 17, 2022 3:44 pm автор Аника

» NFT token Путин покоряет зомби
Кросворди епохи Брежнєва EmptyВт Мар 15, 2022 9:04 am автор Аника

» Получить NFTs в Телеграм
Кросворди епохи Брежнєва EmptyПн Мар 14, 2022 10:14 am автор Аника

» NFT Противостояние систем
Кросворди епохи Брежнєва EmptyСб Мар 12, 2022 5:25 pm автор Аника

» NFT Мистическое насекомое "Наездник"
Кросворди епохи Брежнєва EmptyСб Мар 12, 2022 3:47 pm автор Аника

» NFT Ангел-хранитель
Кросворди епохи Брежнєва EmptyСб Мар 12, 2022 12:25 pm автор Аника

» NFT Путин покоряет Сирию
Кросворди епохи Брежнєва EmptyСб Мар 12, 2022 12:22 pm автор Аника

» NFT Путин покоряет США
Кросворди епохи Брежнєва EmptyСб Мар 12, 2022 12:12 pm автор Аника

» NFT Путин покоряет Донецкую Народную Республику
Кросворди епохи Брежнєва EmptyСб Мар 12, 2022 12:10 pm автор Аника

» NFT Путин покоряет Львов
Кросворди епохи Брежнєва EmptyСб Мар 12, 2022 12:06 pm автор Аника

» NFT Путин покоряет Абу-Даби
Кросворди епохи Брежнєва EmptyСб Мар 12, 2022 11:40 am автор Аника

Май 2024

ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Календарь Календарь

RSS-каналы


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

    Кросворди епохи Брежнєва

    Вячеслав Киричок
    Вячеслав Киричок
    Прохожий
    Прохожий

    Количество сообщений : 6
    Географическое положение : Сумы
    Настроение : нормальное
    Очки : 4710
    Репутация : 1
    Дата регистрации : 2011-07-15
    20110716

    Кросворди епохи Брежнєва Empty Кросворди епохи Брежнєва

    Сообщение автор Вячеслав Киричок

    Перебираючи старі папери, натрапив на пожовклий аркуш з машинописним текстом під назвою «Правила составления кроссвордов». Він переніс мене в часи «розвинутого соціалізму», коли цензура засобів масової інформації була всеосяжною. Під невсипущим оком комуністичних цензорів перебували навіть кросворди.

    В сімдесяті роки співробітничав я з одною обласною газетою в Росії. Серед інших матеріалів подавав кросворди. Комп’ютерів тоді ще не було, автори виготовляли «хрестословиці» ручним способом.

    Щоб виробники кросвордів не припускалися ідеологічних відхилень, в редакціях і вручали їм оті «правила». Звичайно, «правила» ніким не були підписані, адже всім було зрозуміло, що цензури, як і сексу, в СРСР нема. «Правил» належало дотримуватись неухильно, інакше робота твоя виявлялася марною.

    Ось деякі з правил.

    В кросворди не допускалися слова хоч якось пов’язані з релігією. Релігія, як алкоголізм чи наркоманія, вважалася ганебним пережитком минулого, що скоро зійде нанівець. Тож нагадувати про неї не треба.

    Не допускалися в кросворди назви хвороб. Радянські люди жили радісно і щасливо. Нагадування про хвороби могло потьмарити оптимізм славних будівників комунізму.

    В кросворди не можна було включати прізвища партійних діячів. Резонів тут кілька.

    По-перше, кросворди – річ несерйозна, подавати в них імена вождів некоректно.

    По-друге, якщо допустити в кросворди прізвища, скажімо, Брежнєва чи Косигіна, то як бути з такими діячами як Хрущов чи Малєнков? Сусідство «праведних» з «грішними» принизить «праведних». До того ж, на прізвища розвінчаних вождів завжди накладалося табу, їх імена в ЗМІ майже не згадувались.

    По-третє , «писаки», як називали журналістів партійні функціонери, навчилися використовувати підступний засіб – алюзію. Алюзія – прийом, коли робиться натяк на певні обставини, особу тощо, з розрахунком на проникливість читача. Скажімо, які асоціації могли виникнути у читача, якщо б у кросворді слово «Ленін» стояло близько до слова «ідіот»? Зрозуміло, мається на увазі не назва психічного захворювання, яке вживати заборонено, а роман Достоєвського.

    Алюзії в той час були головним болем цензорів. Доходило до смішного. Від Ролана Бикова вимагали змінити назву його дитячого фільму «Увага, черепаха!». Фільм вийшов після окупації Чехословаччини радянськими військами. Черепаха і Чехословаччина – збігаються дві перші літери. До того ж в фільмі є епізод, коли танк ледь-ледь не роздавив черепаху.

    Окрім писаних заборон, пильне око цензора, а їм мимоволі ставав кожний працівник редакції, бо від цього залежало його благополуччя, вишукувало в кросвордах і іншу крамолу.
    В один з кросвордів під назвою «Літературний» я свідомо втиснув прізвища та назви творів Кафки, Камю, Джойса, Беккета, Пруста. Твори цих письменників – надбання світової літератури. Дехто з них був Нобелівським лауреатом, але їх в СРСР не видавали або майже не видавали, оскільки їх творчість не мала нічого спільного з так званим «соціалістичним реалізмом». Радянські ідеологи вважали, що оті всі «плини свідомості», «самозвіти відчуттів», «драми абсурду», «екзистенціалізм» незрозумілі і чужі радянській людині, вихованій на соціалістичному реалізмі. Що являв собою соціалістичний реалізм, пояснив один радянський письменник: це вихваляння начальства в посильній для його розуму формі.

    Кросворд «Літературний» до друку прийнятий не був. Обгрунтування редакції досить кумедне: занадто багато в кросворді письменників.

    Зараз, коли кросворди складають машини а цензори після тяжкої праці вийшли на заслужений відпочинок, спостерігається бум кросвордів. І слава Богу.
    Опубликовать эту запись на: reddit

    avatar

    Сообщение Вс Июл 17, 2011 5:18 pm автор Молли

    С интересом прочитала статью. И вот, что я думаю по этому поводу.
    В то время страна защищала себя как могла: и цензурой, и "железным занавесом", и навязыванием определенных стереотипов мышления. Но! Однажды, вся эта система рухнула, так как нога, на которой она стояла, оказалась соломенной.
    Остается только поблагодарить за преподнесенный урок и за великое наследие (в прямом понимании этого слова) - культуру, созданную в эпоху Брежнева. Застой застоем, а стихи, песни, кинофильмы и другие произведения слушаем и смотрим до сих пор и видим в них те самые алюзии.
    Кроссворды были тогда хорошие, хоть и проходили цензуру. Сейчас, слава Богу, информация не ограничена, но иногда, мне кажется, что осталось по-прежнему. На телевидении, в газетах, журналах выросла новая нога - "Бизнес". Посмотрим, что из этого получится.
    Бог даст, наши дети и этому дадут оценку.
    Аника

    Сообщение Вс Июл 17, 2011 5:43 pm автор Аника

    Да, не хотелось бы, чтобы потомки определили живущих ныне, как промежуточное звено между чем-то и чем-то, что-то серенькое, чуть ли не дурное, во всяком случае как эпоху, в которой они не хотели бы жить.

      Текущее время Вс Май 19, 2024 12:44 pm